Vaknade tidigt i går i Grövelsjön-stugan och gick över till tjejerna för att äta frukost och sedan städa Masen där vi grabbar bott. Eftersom vi ätit och umgåtts i Kullan så var det lättstädat hos oss.
Packade bilen och rullade iväg i den vackert kalla och klara morgonen i Dalafjällen.
Jag körde hela vägen från Grövelsjön till Mora och hade större delen av resan ett möte om hur skyddsorganisationen bör organisera sig i arbetsgivarens kommande organisationsstruktur i öronen via telefonen.
Lämnade tillbaka hyrbilen och tog en mostallrik på stående fot innan tåget mot Borlänge och Örebro för min del hämtade upp oss. Fortsatte att ta möten via telefon under tågresan och sista biten betades en del ackumulerat arbete av.
Klev av i Örebro när arbetsdagen började gå mot sitt slut och hade då varit på resande fot hela dagen samtidigt som jag i princip arbetat som vanligt.
Christer Hansson