Tomas Ledin är bättre än någonsin anser jag som följt honom sedan 80-talet.
Tog bilen till Linköping efter jobbet i går och styrde mot SAAB-Arena som blev premiärbesök för mig. Kul att se något nytt och jag gillar ju att köra bil.
Lät mig imponeras av scenografin, (heter det så?), alltså det som hände på scenen med ljus och dekor. Gillade pratet mellan låtarna som gav lite bakgrund till dem. Trivdes med den övriga publiken som bestod av idel Ledin-fans.
Nöjd med mitt beslut att ta mig till Linköping tog jag vägen över Motala och Askersund hem eftersom den är lite rakare och snabbare i mörkret.
Christer Hansson
Tomas Ledin har varit, och är, bra – så länge jag känt och följt honom.
Trettio år? 🙂
Gillar inte riktigt Ledin och hans musik. Gillar inte dansband men jag ska inte beskylla Ledin för att spela dansband för det gör han ju inte. Gillar inte heller slagdängor och då menar jag schlager. Och det beskyller jag Ledin för att spela.
Syrran lika som mig där. Men hon var också på en konsert och sa han var jättebra. Hon påstod att han inte alls är så ensidig längre med sina slagdängor utan spelar mycket mer varierad musik numer.
Kanske är så?