Dialog med generaldirektören

Mötet med general- och överdirektören gick bra igår och dialogen kretsade kring verksamheten ur ett arbetsmiljöperspektiv. Bra att några gånger per år kunna stämma av med varandra och förhoppningsvis sätter det positiva spår i verksamheten.

Operativ partsgrupp för att kvalitetssäkra ett ärende inför myndighetssamverkan oh sedan egen förberedelsetid inför dagens fortsatta riskbedömning om ändrade öppettider i myndigheten. Därutöver planering och bokningar för tiden fram till jul.

På eftermiddagen Skypemöte med marknadsområdenas huvudskyddsombud och därefter likaså avdelningarnas huvudskyddsombud.

Jobbade nån timme på rummet efter jobbet och tog sedan en kort löprunda vilken fick mig att några timmar senare somna med ljuset på i rummet.

Christer Hansson

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.