Segt att komma igång att jobba i morse två arbetsdagar före jul, men gjorde ändå ansatsen och hann med en del innan besöket hos tandläkaren för att lägga på lite ytfinish på den tanden jag rotfyllt.
Med nypolerad käft cyklade jag vidare in till city för att äta jullunch med mina kollegor i Örebro län. Jättekul att se dem igen även om jag långt ifrån han hälsa på alla.
Skulle köpa en julgran efter jobbet, en rödgran, för de doftar, men det fanns bara ädelgranar kvar på Plantagen så jag gick in och hämtade ut mina födelsedagsrosor jag fått av dem.
Har varit trött hela eftermiddagen och kvällen så det blev inte så mycket mer gjort, men jag lyckades åka och handla samt sätta upp projektorduken lite provisoriskt. Fick den i present i går av mina närmsta.
Christer Hansson