Uggla på grönan

Det är väl en klassiker att se Magnus Uggla på Gröna Lund, i alla fall tycker jag det och var där.

Stannade kvar i stan efter jobbet och skyndade mig från kurslokalen till hotellet för att checka in och lämna väskorna.

Snabbt därefter in till stan igen för att hinna in på Gröna Lund innan klockan 18:00, då de höjer entrépriset under konsertkvällen. Hann in med några minuters marginal och kunde använda de pengar jag sparade till att köpa ett vegomål på hamburgerian.

Tycker att det är trångt högljutt och stökigt på Gröna Lund men det finns några små områden som är bättre att vistas på.

Konserten var bra med en blandning av gammalt och nytt och jag gillar mest hans låtar från vår ungdom då Magnus var rebell på riktigt.

Christer Hansson

Kommentarer

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

More posts