Har hängt med pilgrimskonfirmanderna, unga ledare och vuxna ledare hela dagen för att sätta det sista inför Englandsresan. Vi är över 100 personer som ska umgås i drygt en vecka så det är mycket som ska planeras för att det ska funka så bra som möjligt.
Det var första gången jag träffade konfirmandernaoch det kändes ovant att umgås med så unga människor. Vi tränade bland annat på att vandra så vi gjorde en kort vandring på stan med olika stationer där vi stannade och reflekterade över Via Dolorosa.
Tog med en stor grupp tillsammans med en annan ung ledare och det gick hur bra som helst men vi höll på att frysa sönder så vi kortade ner rundan. Väl i England får jag ansvar för en mindre grupp och det känns skönt att fått träffa dem några timmar i dag.
Ska bli sjukt kul att dra iväg på fredag 🙂
Christer Hansson

Lämna en kommentar