Har lärt mig att de är inte försvunna. Någonstans är det men jag hittar dem inte.
Det kan störa mig lite när saker försvinner men kag låter det bero. Antingen dyker de upp och då är det spännande att se vart de legat hela tiden, eller så är de borta och då är det bara att släppa det.
Saknade min bok efter Englandsresan. Letade noggrant men den var fortfarande försvunnen. Saknade den väldigt mycket eftersom jag ofta använder den i Katekumenatet så jag bestämde mig för att köpa en ny.
Det drog ut på tiden att söka upp bokhandeln ”Din Bok” där de finns att köpa.
I går när jag packade ur stora väskan efter Tysklandsresan så körde jag ner näven i ett av facken och fiskade upp den försvunna boken. Den har legat kvar efter England och följt med under hela Tyskland utan att jag märkt det.
Nu är den med kärt-återseende-glädje överflyttad till katekumenatsryggan där jag har allt material som jag behöver för en kväll 🙂
Christer Hansson

Lämna en kommentar